Zpravodajství

Ženu napadl v městském parku divočák

Ženu napadl v městském parku divočák
Zdroj: TV Nova

O velkém štěstí může mluvit paní Herková z Mostu. Ta šla na procházku se svým psem do parku. Šok jí čekal v tu chvíli, když se proti ní objevil divočák. Nebýt jejího psa, který kance vystrašil, vše by pravděpodobně skončilo katastrofou. Pes jen zázrakem přežil a ze souboje si odnesl dvaceticentimetrovou jizvu.

Měla to být běžná procházka se psem v parku, kde lidé denně venčí své psi. Ta se, ale během několika minut pro paní Herkovou změnila v drama. Z ničeho nic stála žena tváří v tvář dvousetkilovému divočákovi.

Divočák na paní Herkovou vyběhl z lesíka. V tu chvíli osmapadesátiletá žena začala i se svým psem utíkat. Divočák rovnou za nimi. Pes se najednou obrátil proti praseti a začal štěkat.

Křik zřejmě divočáka vystrašil a zmizel zpět v křoví. Důchodkyně sebrala svého zakrvaveného Bobeše a syn ju odvezl k veterináři.
Zda ženu napadl kanec či bachyně, se zatím neví. Zoologové říkají, že právě v březnu bachyně mají selata. A jejich agresivita stoupá.

Pokud přeci jenom narazíte na divočáka rozhodně před ním neutíkejte. Jedinou obranou podle odborníků je vylézt na strom.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz