Zpravodajství

Svatbu měl syn, otec i dědeček

Svatbu měl syn, otec i dědeček
Zdroj: TV Nova

Lámali jste si někdy hlavu s tím, jak ušetřit na svatební hostině? Tři generace jedné rumunské rodiny to vyřešily snadno. Rozhodly se uzavřít sňatek společně, ve stejný den.

První řekli své "Ano" prarodiče, šedesátiletý Gheorghe Ghinea a osmapadesátiletá Elena, kteří spolu žijí již 40 let. Pak manželství uzavřeli Sinoris Ghinea a Rita, pár čtyřicátníků, který spolu má již šest dětí. A do třetice všeho dobrého se rozhodl do stavu manželského vstoupit i jejich syn, jednadvacetiletý Laurentiu, který si vzal svou o rok mladší přítelkyni Marianu.

Těchto celkem šest šťastných novomanželů z městečka Targu Carbunesti v okrese Gorj se přiznalo, že prostě nikdy předtím neměli na svatbu čas. Ale čestně také dodali, že svou roli sehrál i nový rumunský zákon, podle kterého novomanželé dostávají od státu příspěvek ve výši 200 euro. Pracovník místní radnice Lazar Nicolae potvrdil, že díky novému zákonu se letos v městečku konalo už 27 svateb.

"Jsem si jistý, že peníze jsou v tomto případě vítaným motivem. Teď máme za měsíc tolik svateb jako jindy za čtvrt roku," spočítal si Nicolae.

Korzo
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz