Zpravodajství

Svatbu měl syn, otec i dědeček

Svatbu měl syn, otec i dědeček
Zdroj: TV Nova

Lámali jste si někdy hlavu s tím, jak ušetřit na svatební hostině? Tři generace jedné rumunské rodiny to vyřešily snadno. Rozhodly se uzavřít sňatek společně, ve stejný den.

První řekli své "Ano" prarodiče, šedesátiletý Gheorghe Ghinea a osmapadesátiletá Elena, kteří spolu žijí již 40 let. Pak manželství uzavřeli Sinoris Ghinea a Rita, pár čtyřicátníků, který spolu má již šest dětí. A do třetice všeho dobrého se rozhodl do stavu manželského vstoupit i jejich syn, jednadvacetiletý Laurentiu, který si vzal svou o rok mladší přítelkyni Marianu.

Těchto celkem šest šťastných novomanželů z městečka Targu Carbunesti v okrese Gorj se přiznalo, že prostě nikdy předtím neměli na svatbu čas. Ale čestně také dodali, že svou roli sehrál i nový rumunský zákon, podle kterého novomanželé dostávají od státu příspěvek ve výši 200 euro. Pracovník místní radnice Lazar Nicolae potvrdil, že díky novému zákonu se letos v městečku konalo už 27 svateb.

"Jsem si jistý, že peníze jsou v tomto případě vítaným motivem. Teď máme za měsíc tolik svateb jako jindy za čtvrt roku," spočítal si Nicolae.

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz