Zpravodajství

U Kutné Hory našli u potoka mrtvolu čtyřletého hocha

U Kutné Hory našli u potoka mrtvolu čtyřletého hocha

Celá obec Nové Dvory u Kutné Hory byla v noci na nohou. Probíhala tady velká pátrací akce. Jedné z místních žen se totiž ztratil teprve čtyřletý syn. Ve čtvrtek ráno jej našli nedaleko domova mrtvého. Uvedla to mluvčí kutnohorské policie Vendulka Hanzlová. Na místě je reportér Martin Novotný.

Zdroj: TV Nova

Na desítky policistů, hasičů a dobrovolníků celou noc pročesávalo obec Nové Dvory a jeho okolí. Prolézali roští, opuštěné domy, několikrát prošli nedaleký les, pátrali i v rybnících a potocích. Pátrání mělo ale smutný konec - čtyřletého chlapce našli mrtvého. Podle našich informací byl malý chlapeček obětí násilného trestného činu. Podle neoficiální verze může jít o vraždu se sexuálním motivem.

Chlapec ležel pravděpodobně nedaleko potoka, ve vodě ale nebyl. Jeho otec má obavy, že dítě někdo zabil. "Povídá se, že tu zastavila černá fabie, někdo z ní vystoupil a šel po hrázi k hřišti, kde si kluk hrál, a potom zase odjel," řekl chlapcův otec.  

Kristián si hrál odpoledne před domem. Matka ho nehlídala. Na to, že se ztratil, přišla odpoledne. Policii to však oznámila až večer. "Oznámení jsme přijali až kolem čtvrt na osm, byla to zbytečná prodleva," řekl našemu serveru tiskový mluvčí kutnohorských policistů Daniel Votroubek s tím, že dítě se ztratilo ve středu po třetí hodině odpoledne.

Okamžitě se rozjela rozsáhlá pátrací akce. "Na místě zasahovalo 50 policistů," řekl Vortoubek. Byl do ní zapojen i vrtulník s termovizí, hasiči a na pomoc přijela speciální pořádková jednotka z Prahy. Do akce se zapojil i speciálně vycvičený pes. Nad ránem kolem sedmé hodiny policisté dítě našli bez známek života.

Malý chlapec pocházel ze sociálně slabé rodiny. Romská rodina žije v nuzných podmínkách. Nemá pitnou vodu, elektřinu a toalety. Před časem tu dokonce museli zasáhnout i sociální pracovníci. Několik dětí skončilo v dětském domově. Ve spánku jim krysy okousaly konečky prstů. 

Nyní ruina, dříve perla

Podle starosty Rajdla je k trvalému pobytu v domě hlášeno 47 lidí, z toho polovina dětí. "Obec s nimi žádné problémy nemá," řekl. Když mají peníze, nakupují obyvatelé domu potraviny i drahé dárky pro děti. Jsou pod dohledem sociálních pracovnic, jestli ale v jejich komunitě zaznamenaly nějaké problémy, starosta nevěděl.

Podle místních byl dům ještě v 80. letech minulého století výstavním sídlem, které obývalo vedení cukrovaru. Při privatizaci ho získala soukromá osoba a postupně se do něj nastěhovali sociálně slabí lidé. Bydlelo jich tam údajně až kolem stovky.

Nova.cz, TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz