Zpravodajství

V ČSSD je před sjezdem dusno

Pouhý den před volebním sjezdem ČSSD je nálada mezi sociálními demokraty na bodu mrazu. Mnozí se jen obtížně smiřují s odchodem Miloše Zemana. Jeho mateřská organizace v Novém Veselí dokonce uvažuje o tom, že se rozpustí. I v dalších regionech je cítit roztrpčení. Jiří Paroubek a jeho blízcí se přitom všemožně snaží zabránit štěpení ČSSD.

"Já si myslím, že jsem pro tuto stranu svoji práci odvedl a teď už mám právo odpočívat. To je vše, mějte se hezky," řekl TV Nova Zeman.
Takto dnes Zeman v rozhovoru s naší televizí komentoval své nynější pocity. Dopisem pak formálně členství v ČSSD ukončil. Mnozí soc. dem. politici pořád nevěřícně kroutí hlavou.

"Je to škoda pro ČSSD i pro Zemana," řekl šéf pražských soc. dem. Petr Hulínský.

Zemanova mateřská organizace teď dokonce říká, že zvažuje, zda má smysl pokračovat.

Přidá se k Volfové?

Proslýchá se, že Zeman zvažuje založit vlastní stranu nebo se přidat k bývalé poslankyni Volfové. Ta v této chvíli jednu dává dohromady.
Vedení ČSSD ale tvrdí, že se nějakého lavinového efektu neobává. Věří, že Zeman nebude mít moc následovníků. "To mohou být jednotlivci," řekl předseda ČSSD Paroubek.

Přesto jsou špičky ČSSD v pohotovosti. Jeden z poslanců soc. demokracie nám řekl, že šéf klubu oslovuje poslance a zjišťuje, jestli nemají zaječí úmysly.

Zatím se ale zdá, že Paroubkovu pozici odchod Zemana neohrozí. Může ovšem zamíchat kartami při volbě místopředsedů. Někteří nespokojenci říkají, že se pokusí do vedení dostat lidi, které Paroubek nemá v oblibě.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz