Zpravodajství

Policie: Starka nám jde po krku!

Policie: Starka nám jde po krku!
Zdroj: TV Nova

Policie má informace, že příbramský fotbalový boss Jaroslav Starka chtěl zlikvidovat nebo zdiskreditovat zhruba 13 policistů a podnikatelů. Vyplývá ze dvou utajených policejních zpráv, které naše televize získala. Sám Starka to považuje za nesmysl. Vrchní státní zastupitelství v Praze ale potvrzuje, že muselo přijmout bezpečnostní opatření.

Seznam lidí na odstřel nebo k diskreditaci obsahuje například jména elitních detektivů Jiřího Nováka, Karla Tichého anebo žalobce Vladimíra Trýzny. Státní zastupitelství muselo podniknout kroky na jeho ochranu.

Podle toho dokumentu protikorupční policie sestavil tzv. likvidační seznam podnikatel Radovan Krejčíř. Starka se měl s Krejčířem následně dohodnout, že si likvidaci zmíněných lidí vezme na starost. Krejčíř mu za to měl odpustit 70milionový dluh.

Starka měl údajně oslovit bývalé příslušníky Útvaru rychlého nasazení. Krejčíř je odhodlán zaplatit bývalé příslušníky cizineckém legie a vyslat je do ČR. Zde by měli zlikvidovat šest osob z uvedeného seznamu.
Podle Starky i Krejčíře jde o policejní manipulaci.

Policejní dokumenty vznikly za ministra Bublana (ČSSD).

S kauzou má nyní problémy policejní prezident Husák. Na seznamu osob k likvidaci je i později zavražděný František Mrázek nebo nezvěstný podnikatel Jakub Konečný.Husák čelí tlaku, že na varování podřízených nereagoval. Dnes i kvůli svým dalším kauzám připustil rezignaci.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz