Zpravodajství

Na víkend se oteplí, ale bude pršet

Na víkend se oteplí, ale bude pršet
Zdroj: TV Nova

Meteorologové slibují, že se k nám zase pomalu začne vracet jarní počasí. Rtuť teploměru se už od zítřka začne šplhat od nuly nahoru. V Čechách dnes ještě převažuje polojasná obloha, ale na Moravě a ve Slezsku, a to zejména ve východní části, jsou už poměrně intenzivní srážky.

Na horách, v polohách nad 800 metrů, jsou sněhové přeháňky. Ty by se postupně měly rozšiřovat také do Čech. "Dnešní odpolední maxima vystoupí na 6 až 10 stupňů Celsia. Na horách budou dva stupně nad nulou. Sníh, který napadl v minulých dnech, by ale dnes neměl odtávat a měl by se změnit na mokrý až vlhký," říká meteoroložka Dagmar Honsová.

V noci bude na celém území převážně zataženo s deštěm

V sobotu bude v Čechách oblačno až skoro zataženo, v jižních a jihozápadních Čechách se očekává intenzivní déšť v průběhu celého dne - až 15 mm srážek. Na Šumavě by mělo sněžit. Teploty se budou pohybovat kolem 5 stupňů Celsia. Na Moravě a ve Slezsku by mělo být oblačno, srážky velmi ojedinělé a teploty až 11 stupňů Celsia.

Na horách může být vichřice

Zároveň ale bude foukat čerstvý vítr, který v nárazech bude dosahovat intenzity až 20 metrů za sekundu. V horských oblastech se místy dostane až na rychlost vichřice.

Jaro se znovu vrátí, ve středu až 17 stupňů Celsia

Od neděle k nám začně proudit teplý vzduch od jihu, odpolední teploty budou od 10 do 14 stupňů Celsia, oblačnosti bude ubývat až na polojasno a přeháňky dešťové už budou pouze místy. Na příští týden se očekává skoro jasná až polojasná obloha. Od středy odpolední teploty až na 17 stupních Celsia. Jaro se opět vrací.

Meteopress

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz