Zpravodajství

Bývalému vojákovi Hradní stráže hrozí 8 let vězení

Bývalý voják Hradní stráže Vladimír Smutný půjde v úterý 27. března před soud kvůli křivému obvinění Miloše Topolovského. Zpravodajskému serveru nova.cz to dnes potvrdil Libor Vávra, mluvčí obvodního soudu pro Prahu 1. „Soudní líčení bude zahájeno v úterý v devět hodin," řekl Vávra. Smutnému hrozí trest v horní výši až osm let vězení.

Případ je nyní u Obvodního soudu pro Prahu 1. V minulosti měl totiž Smutný nepravdivě obvinit bývalého vychovatele Hradní stráže Miloše Topolovského ze znásilnění. Smutný v současné době u Hradní stráže není.

„Ukončil základní vojenskou službu po jejím řádném odsloužení v plánovaném termínu a nikdy se nestal profesionálním členem Hradní stráže. Jeho další osud nám není znám," sdělil dnes serveru nova.cz generál Ivo Zbořil, náčelník Vojenské kanceláře prezidenta republiky.

Původně vinila obžaloba Topolovského ze tří znásilnění vojáků základní služby a dvou pokusů o ně, z porušování práv a chráněných zájmů vojáků, z urážky mezi vojáky a z výtržnictví. Topolovský ale od začátku všechna vznesená obvinění odmítal.

Topolovský byl odsouzen k podmíněnému trestu a to za orální znásilnění jednoho vojáka. V ostatních bodech byl obžaloby zproštěn. Obnova procesu začala v březnu 2005. Soud Topolovského zprostil viny i ze skutku, za který byl nejdřív odsouzen.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

FBI překazila vraždu bývalého prezidenta Bushe

Americká FBI zatkla Iráčana žijícího v Ohiu, který plánoval vraždu bývalého prezidenta George W. Bushe, za jehož vlády zahájily USA válku v Iráku. Muž identifikovaný jako Shihab Ahmed Shihab si mapoval Bushovu rezidenci v Dallasu a chtěl do Spojených států propašovat čtyři komplice. FBI ho odhalila díky informátorům.

Krátká zpráva

Severní Korea odpálila po odletu Bidena tři balistické rakety

Severokorejský režim odpálil nejméně tři balistické rakety, které dopadly do moře směrem k Japonsku. Stalo se tak jen pár hodin poté, co z návštěvy jihovýchodní Asie odletěl americký prezident Joe Biden. Ten se svým jihokorejským protějškem mimo jiné jednal o případném rozšíření vojenských cvičení k ostrašení severokorejských jaderných hrozeb. Cvičný odpal byl již 17. letošním testem raketových sil diktátora Kim Čong-una.

Píše se na Deník.cz