Zpravodajství

Heparinové vraždy: je obětí Zelenky více?

Heparinové vraždy: je obětí Zelenky více?
Zdroj: TV Nova

Policie bude znovu vyslýchat heparinového vraha Petra Zelenku. A to poprvé v souvislosti s výsledky šetření znalecké komise ministerstva zdravotnictví. Ta zjistila, že heparin v nemocnici v Havlíčkově Brodě zabil deset lidí. Zelenka se zatím přiznal k osmi vraždám. Nám se podařilo najít příbuzné jedné z nově odhalených obětí.

Josefa Smejkala do havlíčkobrodské nemocnice převezla loni v únoru záchranka v bezvědomí. Předtím měl prý problémy s dýcháním, byl silný kuřák. Po týdnu v nemocnici zemřel. Prý došlo k otravě krve, vinou toho, že orgány nefungovaly tak, jak měly.

Právě tento případ je ale podle našich informací nově odhaleným úmrtím, které způsobil heparin. "Stín podezření se tam mihnul, ale pořád jsem věřil, že tatínek zemřel normální cestou," říkají pozůstalí.

Znalecká komise ministerstva zdravotnictví odhalila při svém více než tříměsíčním šetření v havlíčkobrodské nemocnici celkem deset případů, kdy zabíjel heparin. Podala kvůli tomu trestní oznámení na neznámého pachatele.

Heparinový vrah Petr Zelenka se zatím přiznal k osmi vraždám. Teď ale není vyloučené, že jich má na svědomí více. Zelenka je už skoro dva měsíce na psychiatrii Vězeňské nemocnice v Brně. A podle svědků byl v hluboké depresi. Dokonce říkal, že chce spáchat sebevraždu, že nechce vydržet do soudu.

Kriminalisté ho teď chtějí kvůli nově odhaleným případům heparinových úmrtí vyslechnout. Bude ale záležet na Zelenkově stavu, jestli to bude na policii nebo za ním kriminalisté budou muset přijet na psychiatrii.

Jaký je Zelenkův stav v současné době, nám ale ve vězeňské nemocnici prozradit nechtěli.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz