Zpravodajství

Přes šest tisíc nehod ročně zaviní divoká zvěř

Přes šest tisíc nehod ročně zaviní divoká zvěř
Zdroj: TV Nova

V noci na dnešek se na rychlostní silnici nedaleko Slaného na Kladensku stala vážná dopravní nehoda. Viníkem bylo divoké prase, které vběhlo na silnici. Dva řidiči při nehodě utrpěli těžká zranění. Podobných nehod u nás pořád přibývá. Obrana proti divoké zvěři ale není prakticky žádná. Pomohly by například ochranné sítě okolo silnic. Tak jako v okolních zemích. Ministerstvo dopravy na ně údajně ale nemá a ani nebude mít peníze.

Zdroj: TV Nova

Dvacátý první kilometr silnice R7 v noci na dnešek. Asi sedmdesátikilový kanec vběhl na silnici těsně před červený ford. Řidič se snažil vyhnout, vyjel do stráně a jeho auto pak skončilo na na střeše. To ale nebylo všechno.

Zdroj: TV Nova

"Další vozidlo, které se vyhýbalo následkům dopravní nehody narazilo čelně do svodidel," říká Jana Dětská, mluvčí kladenské policie.

Oba řidiči utrpěli těžká zranění. Vozidla jsou prakticky na odpis. Nehodě podle všeho ale nešlo zabránit. "Tato nehoda bude pravděpodobně odložena, protože viníkem je v tomto případě zvíře," dodává Dětská.

Nedávno zaplatil životem za srážku s jelenem řidič z Liberecka. Do cesty mu vběhlo celé stádo. Náraz vozidlo zcela zdemoloval. A jen za loňský rok způsobila lesní a domácí zvěř šest a půl tisíce dopravních nehod.

Ministerstvo dopravy statistiky zná. Zábrany a ploty okolo dálnic a rychlostních silnic jako jsou třeba v Německu prý ale u nás hned tak nebudou. Podle vyjádření úřadu naráží na nedostatek finančních prostředků.

Podobných nehod, kdy hlavním viníkem je zvíře, přibývá. Jenom na kladensku jich vyšetřují zhruba patnáct měsíčně. Možná se ale blýská na lepší časy.

"U nově budovaných komunikacích vytváříme podchody pro zvířata. Takže do budoucna by nemělo docházet k takovýmto nehodám," říká mluvčí ministerstva dopravy Karel Hanzelka.

Každá rada, jak se vyhnout střetu se zvěří, je podle policistů drahá. Vše je prý o bleskurychlé reakci řidiče a o náhodě.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz