Zpravodajství

Pivovar skrývá smrtící jedy

Pivovar skrývá smrtící jedy
Zdroj: TV Nova

Desítky litrů vysoce toxické látky endrin objevili hasiči v bývalém pivovaru ve Vysokém Mýtě. Látka se v minulosti používala na hubení potkanů a může dokonce způsobit smrt. Areál by podle našich informací měla hlídat policie. Jak sami ale uvidíte, štáb naší televize se do budov bez problému dostal a dokonce našel i jedy.

Budova pivovaru ve Vysokém Mýtě chátrá už desítky

let. Uvnitř přitom tiká časovaná chemická bomba. Jsou jimi nádoby s vysoce toxickým jedem, se kterým můžou manipulovat jen pověřené osoby. Tady se ale k jedu může dostat kdokoli. Lidé přes areál normálně procházejí.

"Když je šeredné počasí, tak to vezmeme tudy," říkají místní obyvatelé. I štáb naší televize se dostal do areálu touto dírou v plotě.

Jedovaté látky nacházíme zhruba po pěti minutách zcela nezajištěné. Ve vzduchu je cítit silný zápach a brzy se nám začíná točit hlava.

V jedné místnosti jsme nalezli více než dvacet lahví tekutého jedu.

Odborníci nám potvrdili, že se jedná o látky rakovinotvorné. A způsobují i další obtíže.

Hasiči městu nařídili, aby chemikálie odstranilo. Majitel pivovaru si prý najal člověka, který má do té doby objekt hlídat. Během tří hodin jsme ho ale ani jednou neviděli.

Městský úřad a majitel objektu slíbili, že jedy, které tu leží desítky let, odstraní už příští týden. Jinak jim totiž hrozí vysoká pokuta.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz