Zpravodajství

Důchodce srazilo auto, prý si ale zranění udělal sám

Možná si ještě vzpomenete na případ Karla Honse, o kterém jsme vám už v Televizních novinách říkali. Šestašedesátiletého důchodce srazilo před dvěma lety jen dva dny před Štědrým dnem auto. Policisté ale dali těžce zraněnému muži podepsat protokol, že si zranění způsobil sám. Inspekce ministra vnitra dala návrh na trestní stíhání policistů. Dnes je případ uzavřen. A policisté? Původně jim hrozil soud, nakonec ale vyvázli jen s kázeňským trestem.

22. prosince 2005 přecházel Karel Hons silnici v Praze 10 v Olšinách. V tom okamžiku ho srazilo auto. "Najednou jsem slyšela obrovskou ránu, která byla očividně prostě způsobená nárazem auta s něčím, a když jsem se podívala, tak jsem viděla ležícího člověka," říká svědkyně nehody Jitka Holubcová.

I přes toto svědectví policisté nechali v nemocnici těžce zraněného Karla Honse jen hodinu před operací podepsat protokol. V něm se říká, že si zranění způsobil sám.

"Domnívám se, že v tomto zdravotním stavu nebyl schopen přijímat takto závažná relevantní rozhodnutí," říká Leoš Kabát, mluvčí Fakultní nemocnice Královské Vinohrady

Karel Hons je dodnes s vážným poškozením mozku připoután na lůžko a bez neustálé péče se neobejde. Jeho syn si myslí, že si policisté nechtěli prací rušit předvánoční čas, anebo dokonce někoho kryli. Inspekce ministra vnitra pochybení potvrdila.

"Ministerstvo vnitra předala případ těchto dvou policistů státnímu zástupci s návrhem na zahájení trestního stíhání," uvedla Radka Kovářová, mluvčí ministerstva vnitraInspekce

Podle policie byli oba kázeňsky potrestáni, jak si zasloužili podle míry zavinění. Pavel Hons se pouze s kázeňským trestem pro chybující policisty nehodlá smířit a chce, aby byli potrestáni přísněji.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz