Zpravodajství

Elektrikář spáchal sebevraždu proudem

Elektrikář spáchal sebevraždu proudem
Zdroj: TV Nova

Dvaašedesátiletý muž z Chebu, který před rokem zabil elektrickým proudem vlastní ženu, spáchal sebevraždu. A to úplně stejným způsobem, jakým vraždil. Odborníci příznávají, že podobný případ nepamatují. Muž měl právě nyní nastoupit do vězení.

Karel Hansa před rokem po rodinné hádce počkal, až jeho žena usne. Pak jí kolem nohou omotal klubko drátů a ty zapojil do zásuvky. "Lékař na místě konstatoval smrt z důvodu srdeční zástavy," říká Lukáš Hutta, mluvčí karlovarské záchranné služby. Vše nasvědčovalo tomu, že žena zemřela přirozeným způsobem.

Pravda vyšla najevo jen díky pozornosti patologa, který si všiml drobných popálenin na ženiných nohou. Krajský soud v Plzni následně odsoudil Hansu k trestu odnětí svobody na dvanáct let.

Karel Hansa, původně vyučený elektrikář při vraždě využil své profesní znalosti. Podruhé ale vztáhl ruce na sebe. "Předběžnou příčinou smrti bylo stanoveno zasažení elektrickým proudem," říká Hutta.

Hansa po odvolání čekal na další přelíčení. Před časem ale přestal vycházet z domu. Proč, to zjistili policisté až poté, co otevřeli zamčený byt. Muž byl podle odhadu mrtvý asi čtrnáct dní s tím, že proud do něj šel zřejmě několik dní. 

Vše udělal pomocí dvou vodičů, tzv. fáze a "nuláku" z akumulačních kamen. Vodiče si přiložil k tělu. Hnasa se vlastně sám popravil. Připojit si odborně na tělo elektrický obvod z akumulaček bylo pro něj hračkou. Pak už jen stačilo, aby se kamna sama dálkově sepla.

"Na podobný případ si nevzpomínám. Má rysy symbolického rituálu a má rysy bilance," konstatuje psycholog.

Muž spáchal sebevraždu téměř na den přesně rok po vraždě manželky. Podle psychiatra se zřejmě se svým činem nedokázal vyrovnat a navíc se mohl bát i vězení.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz