Zpravodajství

Diabetičce ukradli zloději léky, je v ohrožení života

Diabetičce ukradli zloději léky, je v ohrožení života
Zdroj: TV Nova

O životně důležité léky přišla během třiceti minut studentka vysoké školy v Ústí nad Labem. Mladá žena už jedenáct let trpí nejtěžším stádiem cukrovky. Jak se to stalo? Zloději jí z auta přímo před fakultou ukradli nejen tašku s doklady, ale i kufřík, v němž měla zásoby inzulínu a drahé zdravotnické potřeby na několik měsíců dopředu.

Přístroj na měření cukru v krvi, pět lahviček inzulínu, injekční stříkačky a hlavně speciální jehly, které si musí vyměňovat každý den, aby nezkolabovala. O všechny tyto věci přišla osmadvacetiletá diabetička paní Věra během několika minut.

 

Paní Věra si své životně důležité léky nechala tady na zemi u spolujezdce. Mezi nimi byly také například kanyly, tendry, zásobníky a baterie. Zloději jsou odcizené věci naprosto k ničemu, to nemá na co použít.

Paní Věra má cukrovku od svých sedmnácti let. Dnes už se nemoc rozvinula do nejtěžšího stádia. Hladina cukru v krvi ženě navíc kolísá extrémním způsobem a bez ukradených věcí se neobejde.

Problém je, že paní Věra má poslední speciální kanylu k pumpě, která hlídá úroveň cukru. Bude si tedy muset píchat inzulín ručně a tím sama hladinu cukru neuhlídá.

To může vážně zkomplikovat její zdravotní stav. Podle ošetřujícího lékaře se může situace komplikovat natolik, že se následky mohou léčit několik dalších týdnů.

Kompletní sada pro diabetika stojí 50 tisíc korun a ty paní Věra nemá. Podle lékařů přitom nesprávné dávkování inzulínu může být životu nebezpečné. Pokud si někdo pomocí stříkaček inzulín aplikuje, může i zemřít.

Paní Věra doufá, že léky, které jsou zloději k ničemu, někdo vrátí zpět a nechá je například před lékárnou.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz