Zpravodajství

VIDEO: Ve škodovce bude dusno kvůli platům

VIDEO: Ve škodovce bude dusno kvůli platům

Pěkně horko bude dnes také v mladoboleslavské škodovce. Bude totiž pokračovat jednání o navýšení mezd. Pokud se odboráři s vedením automobilky nedohodnou do konce března, hrozí, že budou stávkovat.

V minulém týdnu uspořádaly odbory v automobilce 50 mítingů, na které přišlo asi 15 000 zaměstnanců. Tato shromáždění se zatím výroby nedotkla, protože se konala během přestávek v práci.

Mítingy odbory považují za předzvěst tříhodinové výstražné stávky. V minulosti ale nevyloučily ani podstatně tvrdší postup.

Odbory na zaměstnavateli požadují nárůst mzdových tarifů. Firma navrhla zvýšení přibližně o šest procent. Zatím se konalo pět kol jednání. nejdůležitějším výsledkem bylo ustoupení automobilky od nového mzdového systému, který by posílil pohyblivé složky mzdy.

Snídaně s Novou
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Oklahoma schválila nejpřísnější protipotratový zákon v USA

Oklahomští zákonodárci schválili nejpřísnější protipotratový zákon v USA. Kriminalizuje všechny interrupce s výjimkou ohrožení života ženy. A také znásilnění či incestu, kterými se však musí zabývat orgány činné v trestním řízení. Zákon bude platit okamžitě, až ho podepíše guvernér, který tak hodlá učinit v nejbližších dnech.

Krátká zpráva

Tálibán nakázal televizním moderátorkám, aby měly zahalenou tvář

Afghánské televizní moderátorky a další ženy vystupující na obrazovce budou muset mít zahalenou tvář. Dekret s nařízením vydalo vládnoucí hnutí Tálibán a bude platit od 21. května. Po povinném zakrytí tváře na veřejnosti, cestování pouze v mužském doprovodu a uzavření středních škol pro dívky je to další omezení žen v zemi.

Píše se na Deník.cz