Zpravodajství

Návrhářka Fišárková se stala Výtvarníkem sezony

Na prestižním festivalu módy Prague Fashion Week se nejvyššího ocenění - Výtvarník sezony - dostalo návrhářce Išce Fišárkové. Zvítězila s kolekcí pro podzim a zimu 2007/8 s názvem Nesnesitelná lehkost. Mezi gratulanty byla i první dáma České republiky Livie Klausová.


Iška Fišárková dostala toto ocenění již potřetí. Poprvé to bylo v roce 1996, podruhé 2005 a nejnověji letos. Návrhářka představuje jedinečnou ukázku oduševnělé, elegantní módy ve špičkovém řemeslném provedení. Čerpá z myšlenkové originality, jemného humoru i tajuplné magie pražského genia loci.

 

Autorka originálních dámských i pánských oděvů se specializuje zejména na chic oblečení pro muže, její specialitou jsou perfektní pánské obleky a košile. Její nejnovější kolekce Nesnesitelná lehkost pro podzim-zimu 2007-8 však zahrnuje i dámské společenské oděvy, rafinované topy, komplety i saténové róby, zdobené pro větší efekt skleněnými kameny. „Tématem kolekce je krása a komfort, klasické formy a nové detaily. Nesnesitelná lehkost odráží luxus a život ve městě - je navržena tak, aby byla sexy, a zároveň obsahuje prvky, které jednotlivé modely posunují do dráždivé kategorie označované jako unisex..." vysvětluje návrhářka.

 

Pokud jde o materiály, návrhářka vsadila na vlnu, tvíd, samet, satén, luxusní bavlnu i umělé kožešiny a kůže. Ty se v kolekci Nesnesitelná lehkost představují v barvě kamene, dřeva, trávy a kovu, spatříme ale i květiny a barvu městských střech. Napínavé kontrasty vytváří Iška Fišárková nejen z materiálů, barev a linií, ale i z rafinované hry mezi mužským a ženským principem, mezi náladou dne a tajemstvím noci.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz