Zpravodajství

Princ Harry sepsal závěť

S blížícím se termínem odjezdu do Iráku, kde se v čele jednotky průzkumníků účastní bojových akcí, přechází prince Harryho humor. Dvaadvacetiletý mladík, který je na třetím místě v pořadí následníků na britský trůn, si začíná uvědomovat, že mise nebude pouhým vzrušujícím dobrodružstvím, ale půjde při ní o život.

Proto se, jak informuje britský tisk, rozhodl pro všechny případy sepsat poslední vůli. V případě, že během operace padne, připadne všechen jeho finanční majetek staršímu bratrovi Williamovi. Nejde přitom o žádnou zanedbatelnou částku. Po své matce princezně Dianě, tragicky zesnulé při automobilové nehodě před deseti lety, zdědil 30 milionů euro a po prababičce důvěrně přezdívané Queen Mum, jež zesnula 30. března 2002 ve věku necelých 102 let, další tři miliony. V přepočtu tedy jeho jmění činí zhruba 957 milionů korun.

V závěti princ Harry nezapomněl ani na svou jednadvacetiletou přítelkyni Chelsy Davyovou. Jí se rozhodl odkázat to nejcennější ze svého vlastnictví - perlové náušnice po matce Dianě.

Korzo
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Oklahoma schválila nejpřísnější protipotratový zákon v USA

Oklahomští zákonodárci schválili nejpřísnější protipotratový zákon v USA. Kriminalizuje všechny interrupce s výjimkou ohrožení života ženy. A také znásilnění či incestu, kterými se však musí zabývat orgány činné v trestním řízení. Zákon bude platit okamžitě, až ho podepíše guvernér, který tak hodlá učinit v nejbližších dnech.

Krátká zpráva

Tálibán nakázal televizním moderátorkám, aby měly zahalenou tvář

Afghánské televizní moderátorky a další ženy vystupující na obrazovce budou muset mít zahalenou tvář. Dekret s nařízením vydalo vládnoucí hnutí Tálibán a bude platit od 21. května. Po povinném zakrytí tváře na veřejnosti, cestování pouze v mužském doprovodu a uzavření středních škol pro dívky je to další omezení žen v zemi.

Píše se na Deník.cz