Zpravodajství

V ČR se nezákonně prodávalo králičí maso z Číny

V ČR se nezákonně prodávalo králičí maso z Číny
Zdroj: TV Nova

Veterináři stahují z českého trhu tisíce kilogramů králičího masa. Zjistili totiž, že nese označení čínského závodu, jehož výroba nebyla pro Evropskou unii schválena. Dovozce pražská firma Zero přitom tvrdí, že maso pochází ze schválené továrny. Vinou Číňanů se ale prý dostaly na balíčky chybné etikety. Veterináři však mají o nezávadnosti masa pochybnosti a proto ho na trhu nechtějí.

Zmražené králičí maso. Právě to je teď předmětem sporu mezi Státní veterinární správou a firmou Zero, která ho k nám dovezla.

Spor je i o to, kolik masa bylo dovezeno. Do Česka putovalo maso z Číny přes Hamburk. Na krabicích přitom bylo číslo schválené továrny, až u nás se ukázalo, že uvnitř na balíččích s masem je etiketa chybná.

Na chybu se přitom přišlo až minulý týden - tedy po třech měsících. Maso mezitím firma rozvezla z Prahy do čtyř krajů. Teď ho z nich zase veterináři stahují. Mohlo by být závadné.

To firma odmítá. Není přitom vůbec jasné, kolik lidí si ho mohlo koupit.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Severní Korea odpálila po odletu Bidena tři balistické rakety

Severokorejský režim odpálil nejméně tři balistické rakety, které dopadly do moře směrem k Japonsku. Stalo se tak jen pár hodin poté, co z návštěvy jihovýchodní Asie odletěl americký prezident Joe Biden. Ten se svým jihokorejským protějškem mimo jiné jednal o případném rozšíření vojenských cvičení k ostrašení severokorejských jaderných hrozeb. Cvičný odpal byl již 17. letošním testem raketových sil diktátora Kim Čong-una.

Píše se na Deník.cz