Zpravodajství

"Když Miloš, tak i my," řekli soc. dem. a rozpustili se

"Když Miloš, tak i my," řekli soc. dem. a rozpustili se

Po Miloši Zemanovi přišla večer sociální demokracie o dalších deset členů. Na protest proti zacházení s bývalým předsedou strany a vlády totiž svoji existenci ukončila Zemanova mateřská organizace v Novém Veselí.

Zdroj: TV Nova

Sociální demokracie v Novém Veselí na Žďársku po 13 letech zanikla. Osm z deseti členů organizace schválilo návrh předsedy Miroslav Zita na zrušení místní organizace jako výraz podpory bývalého premiéra a předsedy ČSSD Miloše Zemana a na protest proti současnému předsedovi Jiřímu Paroubkovi. Dva členové nepřišli kvůli nemoci, řekl dnes Zita.

 

Zdroj: TV Nova

Zeman se minulý týden rozhodl s okamžitou platností ukončit členství v ČSSD, protože se údajně z několika nezávislých zdrojů dozvěděl, že trestní oznámení, které na něj bylo podáno v kauze Altner, inicioval předseda ČSSD Jiří Paroubek. Ten rozhodně popřel, že by stál za trestním oznámením. Podle něj chtěl Zeman negativně ovlivnit sjezd strany.

Podle Zity zatím nikdo z dnes už bývalých členů ČSSD v Novém Veselí neuvedl, že by chtěl působit v jiné politické straně.

Snídaně s Novou

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz