Zpravodajství

Před rokem slavil Svěrák sedmdesátiny v bačkorách

Před rokem slavil Svěrák sedmdesátiny v bačkorách
Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Dnes je tomu rok, co Zdeněk Svěrák oslavil své sedmdesáté narozeniny. Před dvanácti měsíci byl herec a scenárista pohlcen filmováním veleúspěšného snímku Vratné lahve a štáb mu tehdy přichystal překvapení. Zatímco nic netušící Zdeněk hrál ve filmovém bytě vysloužilého učitele Josefa Tkalouna, takřka ve filmových bačkorách, kolegové za kulisami nachystali slavnostní přípitek a dort. Letos Svěráka může těšit rekordní návštěvnost Vratných lahví.

Zdeněk Svěrák, který ve středu oslaví jednasedmdesátiny, může být nyní spokojený. Loňské natáčení mají Jan a Zdeněk Svěrákové za sebou a Vratné lahve jim od březnové premiéry přináší samé radosti. Ohlasy kritiků jsou snímku téměř bez výjimky nakloněny a diváci v první promítací víkend vzali kina útokem.

Diváci Vratné lahve brzo zaplatí
Atak na Vratné lahve neustal ani po třech týdnech, co je snímek v kinech. První víkend příběh učitele Tkalouna prožilo rekordních  107 tisíc lidí, poslední pátek až neděle hlásí neuvěřitelných 101 tisíc lidí. Film tak v kinech už od 432 tisíc diváků vybral téměř 52 milionů korun, čímž se blíží pětašedesátimilionovému rozpočtu.
Nova.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Oklahoma schválila nejpřísnější protipotratový zákon v USA

Oklahomští zákonodárci schválili nejpřísnější protipotratový zákon v USA. Kriminalizuje všechny interrupce s výjimkou ohrožení života ženy. A také znásilnění či incestu, kterými se však musí zabývat orgány činné v trestním řízení. Zákon bude platit okamžitě, až ho podepíše guvernér, který tak hodlá učinit v nejbližších dnech.

Krátká zpráva

Tálibán nakázal televizním moderátorkám, aby měly zahalenou tvář

Afghánské televizní moderátorky a další ženy vystupující na obrazovce budou muset mít zahalenou tvář. Dekret s nařízením vydalo vládnoucí hnutí Tálibán a bude platit od 21. května. Po povinném zakrytí tváře na veřejnosti, cestování pouze v mužském doprovodu a uzavření středních škol pro dívky je to další omezení žen v zemi.

Píše se na Deník.cz