Zpravodajství

VIDEO: Vyloupili banku, ale kamera zachytila jejich tvář

VIDEO: Vyloupili banku, ale kamera zachytila jejich tvář

Dva ozbrojení lupiči přepadli včera pobočku České spořitelny v Bdělé pod Bezdězem. Z místa si pod pohrůžkou násilí odnesli větší množství peněz. Loupež má ale pro policii jeden důležitý fakt - lupiči si totiž neuvědomili, že vchod hlídá bezpečnostní kamera. Kukly si začali nasazovat před běžícími bezpečnostními kamerami.

Zdroj: TV Nova

Pobočku si muži vybrali podle všeho záměrně. Domnívali se totiž, že v malém městě nebude tolik střežena a k penězům se dostanou snadněji. Oba maskovaní muži pak vpadli se zbraní v ruce k přepážce. Hovořili česky a jejich chování bylo velmi agresivní. Jeden z nich dokonce vlastní rukou rozbil skleněnou přepážku.

„Zaměstnankyně banky pak měla vydat peníze. Hotovost vydávala pomalu a během toho se jí podařilo spustit tichý alarm," říká reportér TV Nova Ivan Berka. Pomalé vydávání peněz ale zloděje rozčílilo. Začali proto ženě vyhrožovat pistolí.

Žena za přepážkou utrpěla šok. Zbraně by podle expertů mohly být skutečně ostré, ovšem při činu se zdály nenabité. Z banky si lupiči odnesli podle všeho vysokou finanční částku. Policie ale odmítla upřesnit, v jaké výši mohla být.

„Jejich počínání je amatérské v tom, že si kuklu nasazovali před budovou před kamerami, takže jejich podoba je znatelná a čitelná," dodává Berka.

Po pachatelích se teď intenzivně pátrá. Oběma pachatelům hrozí až deset let vězení.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz