Zpravodajství

V Ústí zavedli schránky proti šikaně

V Ústí zavedli schránky proti šikaně
Zdroj: TV Nova

Na základních školách v Ústí nad Labem začínají platit mimořádná opatření proti násilí mezi dětmi. Město a policie tak reagují na stále se zvyšující agresivitu ve školních kolektivech. My jsme vám minulé pondělí ukazovali záběry bitky mezi dvěma ústeckými školami, a právě takovým situacím se snaží město předejít.

Předem domluvený byl souboj asi osmi chlapců, kterému přihlížely desítky jejich spolužáků. To si žáci ze dvou ústeckých škol natáčeli na video, které pak umístili na internet.

Aktéry bitky už vyzpovídala policie, město nechalo vyrobit dvacet schránek, kam budou děti anonymně ve školách házet papírky se svými problémy.

Intenzivnější jsou také policejní přednášky ve všech základních školách. Jen v této třídě se během půl hodiny svěřily policistům dvě děti, které byly svědky fyzického napadání jiných žáků

Násilí mezi dětmi nebo šikana jsou podle výchovných poradců téměř na každé základní škole. Kvůli obavám z pomsty se jim ale žáci svěřují jen ve výjimečných případech.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz