Zpravodajství

Návrhy Národní knihovny zpřístupněny

Návrhy Národní knihovny zpřístupněny
Zdroj: TV Nova

Pozornost architektů, ale i laické veřejnosti je dnes upřena do pražského Klementina. Právě tam teď probíhá slavnostní vernisáž výstavy, která zpřístupní návrhy tolik diskutované nové budovy Národní knihovny na letenské pláni.

Soutěž, do které přihlásilo své projekty více než 400 architektů z celého světa, nakonec vyhrál ateliér Future Systems českého rodáka Jana Kaplického.
Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zmizelo letadlo s 22 lidmi na palubě

Letadlo společnosti Tara Air zmizelo v nepálských horách z radaru. Na jeho palubě je 22 lidí, čtyři z nich jsou Indové, tři Japonci a ostatní pocházejí z Nepálu. Nikdo zatím neví, co se s letadlem stalo. Úřady už zahájily pátrací akci, informovala agentura ANI v neděli ráno.

Krátká zpráva

Porošenka nepustili z Ukrajiny

Ukrajinská pohraniční stráž nedovolila bývalému prezidentovi Petru Porošenkovi vycestovat ze země. Informovala o tom jeho strana Evropská solidarita na facebooku. Porošenko mířil na jednání parlamentního shromáždění Severoatlantické aliance (NATO) v Litvě. Poprvé se pokusil hranice překročit už v pátek večer. Podle pohraničníků neměl na opuštění Ukrajiny patřičná povolení.

Píše se na Deník.cz