Zpravodajství

VIDEO: Policie políčí na pražské řidiče nové radary

VIDEO: Policie políčí na pražské řidiče nové radary

Mnohem těžší to budou mít ode dneška neukáznění řidiči v Praze. Zdejší magistrát si na ně pořídil moderní radary, které už převzala městská policie.

Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Pražští strážníci začali využívat další nové radary pro měření rychlosti vozidel. Do svých automobilů koupili 16 zařízení, dalších šest radarů je přenosných. Městská policie předpokládá, že díky tomu sníží v Praze počet nehod způsobených nepřiměřenou rychlostí, řekl náměstek ředitele strážníků Ludvík Klema.

Strážníci budou měřit rychlost na stovce míst v metropoli. Budou se střídat například tam, kde se stává vyšší počet havárií, u škol a u přechodů. "Městská policie nebude číhat za stromem. Cílem není vybrat co nejvíce peněz," řekl primátorův náměstek Rudolf Blažek (ODS).

Už dříve město umístilo do některých ulic radary, které měří rychlost v
určitém úseku, i zařízení, která měří okamžitou rychlost projíždějících
automobilů. Počet nehod zaviněných nepřiměřenou rychlostí podle údajů magistrátu skutečně poklesl.

"Například za poslední týden je to ve srovnání se stejným obdobím loňského roku o 23 případů méně, tedy asi o třetinu," podotkl Blažek. Na obecné hodnocení je podle něho sice příliš brzy, tendence je ale příznivá. Kdyžřidiči o radaru vědí, zpomalí, dodal náměstek.

Nové radary v automobilech a přenosná zařízení stála celkem zhruba 23 milionů korun. Celkem magistrát dal do instalace radarů městské policie téměř 40 milionů korun. Zařízení, která měří rychlost v úsecích ulic, už odhalily desítky tisíc přestupků, dodal Klema.

Mapy s místy, kde radary jsou, magistrát zveřejnil na svých internetových stránkách. Mapa, kde budou strážníci měřit rychlost přenosnými zařízeními, bude na stránkách městské policie. Místa jsou rozdělena do tří skupin. Na některých bude městská policie dvakrát až třikrát týdně, na dalších zpravidla jedenkrát týdně, na ostatních jedenkrát až dvakrát měsíčně.

Snídaně s Novou
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Píše se na Deník.cz