Zpravodajství

VIDEO: Policie políčí na pražské řidiče nové radary

VIDEO: Policie políčí na pražské řidiče nové radary

Mnohem těžší to budou mít ode dneška neukáznění řidiči v Praze. Zdejší magistrát si na ně pořídil moderní radary, které už převzala městská policie.

Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Pražští strážníci začali využívat další nové radary pro měření rychlosti vozidel. Do svých automobilů koupili 16 zařízení, dalších šest radarů je přenosných. Městská policie předpokládá, že díky tomu sníží v Praze počet nehod způsobených nepřiměřenou rychlostí, řekl náměstek ředitele strážníků Ludvík Klema.

Strážníci budou měřit rychlost na stovce míst v metropoli. Budou se střídat například tam, kde se stává vyšší počet havárií, u škol a u přechodů. "Městská policie nebude číhat za stromem. Cílem není vybrat co nejvíce peněz," řekl primátorův náměstek Rudolf Blažek (ODS).

Už dříve město umístilo do některých ulic radary, které měří rychlost v
určitém úseku, i zařízení, která měří okamžitou rychlost projíždějících
automobilů. Počet nehod zaviněných nepřiměřenou rychlostí podle údajů magistrátu skutečně poklesl.

"Například za poslední týden je to ve srovnání se stejným obdobím loňského roku o 23 případů méně, tedy asi o třetinu," podotkl Blažek. Na obecné hodnocení je podle něho sice příliš brzy, tendence je ale příznivá. Kdyžřidiči o radaru vědí, zpomalí, dodal náměstek.

Nové radary v automobilech a přenosná zařízení stála celkem zhruba 23 milionů korun. Celkem magistrát dal do instalace radarů městské policie téměř 40 milionů korun. Zařízení, která měří rychlost v úsecích ulic, už odhalily desítky tisíc přestupků, dodal Klema.

Mapy s místy, kde radary jsou, magistrát zveřejnil na svých internetových stránkách. Mapa, kde budou strážníci měřit rychlost přenosnými zařízeními, bude na stránkách městské policie. Místa jsou rozdělena do tří skupin. Na některých bude městská policie dvakrát až třikrát týdně, na dalších zpravidla jedenkrát týdně, na ostatních jedenkrát až dvakrát měsíčně.

Snídaně s Novou

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz