Zpravodajství

Muže rozlítilo, jak málo lidí mu přišlo na pohřeb

Ač je pětačtyřicetiletý Amir Vehabovič zdravý jako ryba, rozhodl se vyzkoušet své známé, jak by se zachovali v případě jeho smrti. Plán, promyšlený do posledního puntíku, mu přinesl nečekané zklamání. Na pohřeb se dostavila jen jeho stará maminka.

Pan Vehabovič věnoval půl roku tomu, aby si zorganizoval vlastní pohřeb. Chtěl zjistit, kdo z jeho blízkých na něj přijde. Ukryl se pak na hřbitově v keřích a pozoroval, co se bude dít. Nemile ho překvapilo, když zjistil, že se dostavil jen jediný člověk, jeho matka. Všem pětačtyřiceti známým, kterým poslal úmrtní oznámení, tedy napsal ještě jednou - a naposled: "Stálo mne to hodně peněz. Musel jsem si sehnat falešný úmrtní list a podplatit pohřební službu, aby do země uložili prázdnou rakev. Opravdu jsem si myslel, že víc z vás, mých takzvaných přátel, se se mnou přijde rozloučit. Tohle mi prostě ukázalo, na koho se mohu spolehnout." Jak synovo zmrtvýchvstání přijala jeho matka, pan Vehabovič nezmiňuje.
Korzo
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Píše se na Deník.cz