Zpravodajství

Skandál pokračuje: opilý řidič se vyplatil z autonehody

Skandál pokračuje: opilý řidič se vyplatil z autonehody
Zdroj: TV Nova

Státní zástupkyně Alena Provazníková z Ústí nad Orlicí pochybila v případu opilého podnikatele, který vloni při autonehodě zabil dva lidi. Provazníková totiž umožnila, aby pozůstalým zaplatil asi dva miliony korun a tím se vyhnul soudu. Za to jí byla udělena výtka. Podle nejvyšší státní zástupkyně Renáty Vesecké ale nemusí být takové potrestání konečné. Kauzu sleduje náš reportér Filip Pultar.

Poté, co jsme na případ upozornili v Televizních novinách 28. února  letošního roku (viz Související články níže), se kauzou začala zabývat Nejvyšší státní zástupkyně Renáta Vesecká a také krajské státní zastupitelství.

Zastupitelství udělilo výtku jak Aleně Provazníkové, tak i jejímu nadřízenému. Ten byl ovšem v době, kdy se případ řešil, na dovolené a o mimosoudním narovnání se dozvěděl podle svých slov až téměř po roce z naší televize. Spis má na stole ještě stále Renáta Vesecká, která zvažuje i nějaký další postih.

Vesecká zvažuje další postih

"Kontrolou bylo zjištěno, že rozhodnutí státní zástupkyně bylo neadekvátní a nezákonné. Krajské státní zastupitelství udělilo výtku referentce, i vedoucímu státnímu zástupci, já zvážím, jestli takový krok byl adekvátní, zde není na místě přísnější potrestání," řekla TV Nova Renáta Vesecká.

Výtka pro orlickoústecké prokurátory prakticky nic neznamená

Výtka s nimi bude ústně projednána a objeví se v jejich osobní složce. Nicméně nebyli odvoláni, nebudou zřejmě ani nijak finančně postiženi. Potrestán už ovšem nemůže být podnikatel, který při nehodě ty dvě osoby zabil. Rozhodnutí o mimosoudním narovnání totiž nabylo právní moci a tím je případ nadobro skončen. Více se dozvíte v dnešních Televizních novinách.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz