Zpravodajství

EXKLUZIVNĚ: Rozhovor s "pravou rukou" Krejčíře z vazby

EXKLUZIVNĚ: Rozhovor s "pravou rukou" Krejčíře z vazby

Televizi Nova poskytl rozhovor Petr Hrubý, údajně blízký přítel podnikatele Radovana Krejčíře. Hrubý v rozhovoru tvrdí, že je za mřížemi jen kvůli vyšetřování kauz okolo Krejčíře. Policie to ale rezolutně odmítá. Máme exkluzivní rozhovor. Klikněte na ikonu pro přehrání videa. V rozhovoru mimo jiné Hrubý tvrdí, že Krejčíř má na Seychelách autopůjčovnu.

Zdroj: TV Nova

Hrubý pro TV Nova uvedl, že je přesvědčen, že se mu policie mstí kvůli jeho přátelství s Krejčířem. Podle něj je údajný daňový delikt z roku 1999 pouhou záminkou.

Hrubý také uvedl, že Krejčíř má na Seychelských ostrovech autopůjčovnu. Prý dováží vozy z Dubaje.

18. března 2007: Soud uvalil vazbu na "pravou ruku" a blízkého přítele uprchlého miliardáře Radovana Krejčíře Petra Hrubého. Nyní je v pankrácké věznici, podle soudu by se totiž mohl vyhýbat stíhání či trestu.

Na Hrubého byl vydán zatykač kvůli sedm let starým daňovým deliktům, při nichž údajně vznikla škoda přes 2,5 milionu korun. To, že by zatčení mohlo mít souvislost s Krejčířem, policie popírá. Advokátka Hrubého podala na rozhodnutí o uvalení vazby stížnost.

Detektivové z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) s pomocí zásahové jednotky dopadli Hrubého v sobotu dopoledne poblíž bydliště jeho sestry v Praze 4.

Hrubý několik měsíců pobýval u Krejčíře na Seychelách, kde se uprchlý podnikatel ukrývá. Od loňského května si prý Hrubý nepřebíral předvolání k výslechům, a tak nemohlo být podle jeho advokátky Nadi Kratochvílové ukončeno vyšetřování.

Krejčíř je stíhán za rozsáhlé celní podvody, přípravu vraždy celníka a další trestnou činnost. Předloni v červnu policii utekl při domovní prohlídce v jeho černošické vile a zmizel do ciziny.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz