Zpravodajství

Bono povýšen do šlechtického stavu

Irský rocker, člen legendárních U2, a proslulý zastánce lidských práv Bono, vlastním jménem Paul David Hewson, se stal dalším hudebníkem, který získal titul rytíře britského impéria.

Pasován byl na neformální slavnosti v dublinské rezidenci britského velvyslance Davida Reddawaye. "Můžete mi říkat, jak chcete, jen ne ‚Sire‘", reagoval Bono na poctu. "Stačí třeba Ó, pane nebo Vaše polobožstvo."

Bono je irským občanem, takže nebude mít před jménem titul "Sir". Tato pocta je vyhrazena britským občanům nebo občanům některé ze zemí Commonwealthu, k nimž Irsko od roku 1949 nepatří. Velvyslanec Reddaway ocenil především Bonovu humanitární práci v Africe a také se ho zeptal, jestli není mírně zklamán tím, že pasování na rytíře dnes už nezahrnuje pokleknutí a poklepání mečem na rameno. Hudebníka doprovázela jeho žena Ali a jejich čtyři děti, Jordan , Eve , Elijah a John. Pětiletý John byl prý zklamán tím, že jeho otec nedostal zářící meč.

"On si myslel, že se stanu rytířem Jedi," smál se Bono. Pak zvážní a dodává: "Věřím, že takovéto oficiální uznání mi otevře některé dveře, za které bych se jinak nedostal. Svět je prostě takový."

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz