Zpravodajství

Bývalý pracovník BIS zpronevěřil peníze na stavbu domku

Městské státní zastupitelství v Praze uzavřelo případ bývalého elitního důstojníka Bezpečnostní informační služby Jaroslava Kukačky.

Rozhodlo se, že muže obžaluje z trestného činu zpronevěry. Kukačka měl podle dostupných informací použít asi 200 tisíc korun z fondů tajné služby, a to na financování stavby svého domu. Krátce poté dostal okamžitou výpověď. Muž ale obvinění odmítá.

Jaroslav Kukačka pracoval u BIS od roku 1990. Vzorný pracovník měl za úkol získávat informace o cizích agentech působících u nás. Šok přišel v roce 2005. Kukačka byl najednou podezřelý z toho, že si pro sebe takzvaně "ulil" zhruba 200 tisíc korun z peněz určených na tajné operace.

Kukačka přišel z hodiny na hodinu o práci. "Já mám klasickou hypotéku, měl jsem nějaké svoje vlastní peníze," řekl Kukačka TV Nova.

Obviněn ze zpronevěry

Jenže Městské státní zastupitelství si myslí něco jiného. Kukačku tak obvinilo ze zpronevěry.

Dnes dělá Jaroslav Kukačka taxikáře. S novináři mluvit nechce. "Já se opravdu k té věci nebudu vyjadřovat, navíc s kamerami už dejte taky pokoj, vždyť to není možné," řekl TV Nova obviněný.

Důstojník byl ze začátku podezřelý i z toho, že vybírá od podnikatelů výpalné. Prý za to, že je pak ochrání před případným odposlechem a dalšími problémy. Kromě zpronevěry ale zatím Kukačka z ničeho jiného obviněn nebyl.

Případ bude řešit Obvodní soud pro Prahu 5. Až ten rozhodne, zda je Kukačka skutečně vinen, pak by mohl jít i na tři roky za mříže.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz