Zpravodajství

Tresty za korupci budou tvrdší

Tresty za korupci budou tvrdší
Zdroj: TV Nova

Přísnější tresty za korupci - to chce prosadit ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil. Na začátku týdne představí rozsáhlou novelu trestního zákona, která by to měla umožnit, ve středu jí chce prosadit ve vládě.

Podle resortu a Transparency International jsou stávající tresty neefektivní - Česká republika je totiž v porovnání s Evropou jedna z nejvíce zkorumpovaných zemí.

Ivánek alias Ivan Horník bývalý manažer žižkovských fotbalistů si kupoval zápasy za jabka, hrušky, kapříky. Trest? Zákaz práce v českém fotbale na 10 let, podmínka a skoro milión pokuta. Ministr spravedlnosti chce tresty výrazně přísnější. Ty stávající jsou prý neefektivní.

Korupce totiž nehýbe jen s fotbalovými žebříčky. I každé nové složení vlády je zárukou nové korupční aféry.

Právě vláda, státní úřady a politické strany jsou podle Transparency International v Česku zkorumpované nejvíc. Česko je například víc zkorumpované než země jako Chile Botswana nebo Uruguay.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz