Zpravodajství

Punkeři dělali v Ústí nad Labem výtržnosti

Ústí nad Labem zažilo v pátek večer neobvyklé policejní manévry. Přímo v centru města se totiž objevili příznivci punkové hudby a dělali výtržnosti. Před divadlem se pak snažili narušit průběh jedné charitativní akce. Policie proto rychle zvýšila počty hlídek a skupinu celou noc monitorovala.

Asi dvacet pankáčů se krátce po jednadvacáté hodině objevilo v centru Ústí. Byli silně opilí, rozbíjeli odpadkové koše. Během několika minut byly v ulicích hlídky policie i městských strážníků.

Hlučná parta mladých lidí prý chtěla narušit také večírek charitativní akce, kde vybíraly známé osobnosti peníze pro dětskou onkologii. Díky policejním opatřením nakonec účastníci večírku ani netušili, co se venku děje.

Výtržníci pak nasedli do trolejbusu a odjeli z centra města pryč. Celou dobu je sledovala auta městské policie.

Ve Všebořicích pak došlo na potyčky se strážníky, pak se pankáči rozdělili do skupinek a opíjeli se v ulicích na sídlišti.

Policisté výtržníky sledovali až do půlnoci, rozdali jim pokuty za rušení nočního klidu a ničení městského majetku.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Německem otřásá skandál. EU volá po sankcích proti bývalému kancléři

Bývalý německý kancléř Gerhard Schröder se zřejmě brzy objeví na sankčním seznamu Evropské unie v souvislosti s válkou na Ukrajině. Požadavek se ozývá z Evropského parlamentu. Důvodem jsou silné vazby, které Schröder má na Rusko a jeho prezidenta Vladimira Putina. Zřejmě i z tohoto důvodu přišel o některé finanční výhody, které doposud měl. Spolkový sněm mu vzal všechny výhody s výjimkou renty a osobní ochranky.

Píše se na Deník.cz