Zpravodajství

The Chemical Brothers v srpnu v Praze

Britští elektroničtí pionýři, držitelé cen Grammy, velké jméno taneční scény The Chemical Brothers letos v Praze rozvíří parnou letní atmosféru. Slavné elektronické duo vystoupí 10. srpna v Malé sportovní hale v Praze – Holešovicích. Do Česka se vrátí po pěti letech s novým albem, nyní ovšem s větší produkcí a klasickým koncertním programem.


Historie Chemical Brothers sahá až do roku 1991, kdy si oba pánové, okouzleni ranou house music, stoupli za gramofony v manchesterském klubu Naked Under Leather a vážně do toho šlápli pod jménem The Dust Brothers v roce 1993. Tehdy se pokusili o vlastní tvorbu. Prakticky na koleně stvořili singl Song To The Siren a poslali ho do světa na pěti stech nosičích. Singl se okamžitě stal jednou z nejoblíbenějších skladeb ostrovních DJs.

Když provedli pár remixů a následující rok vydali EP 14th Century Sky, vydali se s ním i do USA. Tam se ale přišlo na to, že existují ještě další The Dust Brothers a těm originálním se nezdálo, že by jejich jméno měli používat nějací floutci ze starého světa. Rowlands se Simonsem se proto přejmenovali na The Chemical Brothers. Jejich první singl se jmenoval Leave Home.

Debutová deska Exit Planet Dust z roku 1995 je vymrštila na špici žebříčků. Elektronika byla v Anglii na vrcholu a z Chemical Brothers se rázem stal jedním z nejobletovanějších a nejuznávanějších projektů své doby. Desku Surrender (1999) už Chemical Brothers nahrávali jako hvězdy první velikosti. Vysoko nasazenou laťku udrželo i další album Come With Us.

V roce 2003 se Chemical Brothers rozhodli zrekapitulovat svou desetiletou producentskou činnost a vydali Best Of kompilaci The Singles 1993-2003. O dva roky později přišli s novinkou Push the Button. Chemical Brothers byli zpátky v plné síle. Z rozskotačeného tanečního parketu zařadili zpátečku a album je ovlivněné arabským světem i temnou dubovou muzikou.

Už loni Chemical Brothers na svých stránkách oznámili, že pracují na novém, v pořadí šestém albu. Vydání se očekává letos v červnu; turné se novým písním bude věnovat a Praha je uslyší stejně jako Řím, Londýn, Miláno, Amsterdam, Paříž, Mnichov nebo Vídeň. 10. srpna byste ve v Malé sportovní hale neměli chybět.

EMI

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz