Zpravodajství

Topoly stále ohrožují Vestec

Topoly stále ohrožují Vestec
Zdroj: TV Nova

Posudek soudního znalce potvrdil, že bratry Nohýnkovy zabil na začátku roku ve Vestci u Prahy při orkánu Kyril zlomený topol, který tam už několik měsíců neměl stát. Policie stále vyšetřuje, kdo zodpovídá za to, že v obci až do osudné nehody stály stromy v katastrofálním a životy ohrožujícím stavu. Posudek navíc říká, že podobně nebezpečné stromy jsou u stejné silnice dál.

Čtyři kilometry před domovem spadl 18. ledna ve Vestci na projíždějící auto s bratry Nohýnkovými padesátiletý strom. Chlapci neměli šanci na přežití. Rodiče už tehdy považovali smrt svých synů za zbytečnou.

 

"Ty stromy už tam neměly bejt určitě hodně dlouho. V této zemi bývá zvykem počkat až se něco stane, a pak teprve něco řešit," říká otec chlapců Václav Nohýnek.

 

"Byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu ublížení na zdraví," uvedla tisková mluvčí Prahy-venkov Jana Žďárská.

 

Krátce po nehodě všechny nebezpečné topoly z Vestce zmizely. Aby policie mohla dál hledat viníka, nechala si udělat vlastní znalecký posudek na celé stromořadí.

 

V tom znalec jednoznačně potvrzuje mínění rodičů. Stromy byly ve stavu, kdy tam neměly už dlouho stát. Navíc se zabývá ještě zbylými stromy, které zůstaly podél silnice mimo obec.

 

Proto advokát Šulc na popud rodičů zemřelých chlapců napsal dopis, kde vyzývá odpovědné úřady k poražení nebezpečných stromů.

 

Ve Vestci už nestojí ani jeden z napadených stromů. O osudu nebezpečných stromů jen o pár set metrů dál ještě není jasno.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz