Zpravodajství

Motorkářská sezona začala

Pořádně to už bzučí na českých silnicích. Motorkáři jsou slyšet všude. Na jejich srazu v Opavě dostali i farářovo požehnání - sám je totiž vášnivým motorkářem.

K vidění byli nejrůznější stroje. Od těch nejmenších a nejstarších až po ty největší, nejnovější a nejmodernější. Všechno samozřejmě řádně nablýskané. Na sraz do Opavy přijel i jeden unikát. Je to originál, takže nikde ve světě nenajdete žádný podobný.

"Je to super, už jsme se moc těšili, konečně můžeme vyrazit," říkají motorkáři. 

Hlavním pořadatelem akce je katolický kněz, sám majitel výkonné motorky. Kostel Sv. Ducha proto zaplnily stovky motorkářů v kombinézách a kožených bundách. Společně se pak pomodlili za vydařenou sezónu.

"Přišli jsme si pro požehnání, pomodlíme se za naše kamarády," říkají společně.

Pak už kněz vyrazil mezi dav motorkářů a každý stroj zaparkovaný na ulici osobně pokropil svěcenou vodou. To aby jezdily bez nehod a bez poruch.

"Jsme jedna rodina, i když je asi většina z nich nevěřících, tam kde je člověk, je i bůh," říká katolický kněz Miroslav Paluch. 

Snad to přispěje k tomu, že statistiky pro tento rok nebudou tak smutné. Loni se totiž stalo skoro dva tisíce nehod, při kterých figurovali motorkáři. 91 z nich pak na cestách zemřelo.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz