Zpravodajství

Na majitele modelingové agentury podávají žalobu

Na majitele modelingové agentury podávají žalobu

Kauza známé české modelingové agentury Martin Vaněk má pokračování. Před časem jsme vás informovali, jak tato firma podvodně vylákala z desítek lidí tisícikorunový poplatek na focení v zahraničí. Nikdo však neodjel. Pod hromadnou žalobu na agenturu už se podepsalo přes 100 lidí. Šéf společnosti Martin Vaněk teď vyvěsil na svých stránkách dopis, kterým se pravděpodobně dopouští dalšího trestného činu.

Zdroj: TV Nova

Modelové a modelky měli odjet fotit do zahraničí. Každý složil tisíc korun zálohu a vyjednal si v práci nebo ve škole volno. Teď jsou o tisíc korun chudší a navíc nikam nepojedou.

Po odvysílání první reportáže se strhla na našich internetových stránkách doslova lavina příspěvků. Psali sem desítky lidí, kteří Martinu Vaňkovi také naletěli. V tuto chvíli už je na světě žaloba a zítra by měla putovat na policii.

"Máme tam v tuto chvíli 103 podpisů, ale zhruba tak 10 dalších lidí se hlásí denně," říká organizátor. Podle advokátů mají poškození velkou šanci na úspěch.

Martin Vaněk reagoval poněkud ukvapeně

Po všech modelech, kteří vystupovali v naší reportáži, teď požaduje 60 tisíc odškodného. Prý tyto peníze rozdělí mezi všechny modely a modelky z agentury, kteří nepodají výpověď.

Advokáti ale dodávají: "Slibuje to, co ani nemá šanci vyhrát". A tím se možná dopouští dalšího podvodu. Policie teď bude muset vyslechnout asi dvě stě lidí. Tolik je pravděpodobně asi i podvedených.

Snídaně s Novou

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz