Zpravodajství

Soud projedná havárii soudce Nejvyššího soudu

Soud projedná havárii soudce Nejvyššího soudu

Soudce Nejvyššího soudu Zdeněk Sovák zaplatil patnáct set korun pokuty za to, že řídil opilý, naboural auto a zbořil přitom plot. Dnes stanou před soudem čtyři lidé, kteří mu měli se zahlazením nehody pomoci.

Celkem čtyři lidé měli podle obžaloby v roce 2003 pomáhat soudci Zdeňkovi Sovákovi s bezproblémovým zahlazením jeho dopravní nehody.

Za to, že zdemoloval auto, plot u silnice a ještě mu policisté naměřili alkohol v krvi, nakonec nejenže nepřišel o řidičák, ale zaplatil jen symbolickou pokutu. Majitelce zbořeného plotu navíc po nehodě někdo nechal na kuchyňském stole obálku s třiceti tisíci a vzkazem "to je na plot".

Litoměřický soudce Josef Knotek až dosud jakékoli ovlivňování případu popíral. Mělnický okresní soud by měl rozsudek nad všemi čtyřmi obžalovanými vynést koncem týdne.

Soudce Sovák havaroval v listopadu 2003 a policie mu krvi naměřila 2,46 promile alkoholu. Sovák několikrát převrátil své auto. Vzniklá škoda byla celkem 220.000 korun, lovosický odbor dopravy ale Sováka potrestal jen pokutou 1500 korun. O případ se proto začali zajímat kriminalisté protikorupční policie.

Snídaně s Novou

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz