Zpravodajství

Čunkovy výroky odsoudil také prezident

Čunkovy výroky odsoudil také prezident
Zdroj: TV Nova

Prezident Václav Klaus odsoudil vicepremiéra Jiřího Čunka za výroky o Romech. V exkluzivním rozhovoru pro naši televizi dnes Čunkovi vyčetl, že se snížil k lacinému populismu. Čunek totiž v pátek řekl, že kdo chce být dotován od státu, musí se opálit a začít dělat binec. Čunek se poté omluvil. Tvrdí, že byl špatně pochopen.

Podle Václava Klause je nepřijatelné, aby se člen vlády vyjadřoval jako Jiří Čunek

"Nechci trivializovat romskou problematiku, protože vím, že je to složité. Nechci ani moralizovat, to je také velmi snadné, ale moc bych prosil naše politiky, aby se nevezli na vlně laciného populismu a neakceptovali předsudky nemalé části veřejnosti," řekl prezident Václav Klaus.

Přímo pak prezident odsoudil Jiřího Čunka

"Já prostě něco takového u pana Čunka cítím, i když vím, že to není politický program strany, kterou reprezentuje. Prostě je jasné, že nemluvil o opalování na jarním sluníčku, proto je pro mě jeho výrok naprosto, naprosto nepřijatelný," řekl Klaus.

Čunkův nejnovější skandál teď otřásá celou vládní koalicí

Zelení říkají, že tohle je už příliš, a dodávají, že mají problém být v jedné vládě s člověkem, jako je Jiří Čunek. "My ten problém máme. Ty jeho názory jsou xenofobní," řekl Martin Bursík, šéf zelených.

Podobně se o víkendu vyjádřila také ODS. V nejbližších dnech se budou přitom špičky koalice bavit o tom, zda je únosné, aby Čunek zůstal dál ve vládě.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz