Zpravodajství

Podle vlády by rok mohl mít třináct měsíců

Podle vlády by rok mohl mít třináct měsíců
Zdroj: TV Nova

Máte tolik práce a zájmů, že byste chtěli, aby den měl alespoň 25 hodin nebo rok 13 měsíců? Pak pro vás máme zprávu, která by vás mohla potěšit. Zní to sice jako opožděný apríl, ale úřad vlády minulý pátek rozeslal dokument, na kterém je datum 30. 13. 2007. A tak sme se podívali, co by takový měsíc navíc mohl přinést.

Máme vše černém na bílém. Avízo z tiskového odboru úřadu vlády s datem 30. 13. 2007. Ministři topolánkovy vlády se přesto snaží mlžit.

 

"Vzhledem k tomu, že chceme zrušit 13 platy, tak asi třináctý měsíc nezavedeme," říká Ivan Langer, ministr vnitra.

Jisté výhody by přitom nový měsíc v roce měl. Například by nám pomaleji přibývaly roky. A ani finanční přínos by podle ekonomů nebyl zanedbatelný. "Kdyby stát zavedl další daňový měsíc, pak by si polepšil o dalších 70 miliard korun," uvažuje ekonomka Markéta Šichtařová.

Potíž je prý ale v tom, že ani to by veřejné finance nespasilo. Navíc bez detailních konzultací je nový měsíc absolutně nepřijatelný pro odboráře.

Ve vzduchu se ale vznášejí i další sice prostší, přesto zatím nevyřešené těžkosti. Například kdo by měl mít v průběhu 13. měsíce svátek a jak by se vlastně měsíc jmenoval.

Vybrat to jediné správné jméno bude zřejmě pořádně těžká práce. Lehčí snad bude uvěřit oficiálnímu vysvětlení podivného data od mluvčího strakovy akademie.

"Já od svých podřízených vyžaduji, aby pracovali 13 hodin denně, 13 měsíců v roce, to vzal někdo příliš horlivě," řekl Martin Schmarz, mluvčí vlády.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz