Zpravodajství

Pěkný: Říman mě odvolal kvůli tomu, že jsem v ČSSD

Ministr průmyslu a obchodu Martin Říman se rozhodl, že odvolá ústředního ředitele České obchodní inspekce Jiřího Pěkného. Důvodem je nespokojenost s jeho prací. Také prý vázne vzájemná komunikace. Jiří Pěkný si myslí, že ho ministr odvolává hlavně kvůli jeho politické příslušnosti k sociální demokracii.

Českou obchodní inspekci řídí Jiří Pěkný (42) už tři roky. Za tu dobu si nadělal řadu nepřátel, ale současně začalo být o této instituci hlasitě slyšet.

V nejbližších dnech ale ministr průmyslu a obchodu Martin Říman Pěkného odvolá. "Já jsem se domníval původně, že to bude k prvnímu dubnu. Pan pěkný byl ale v nemocnici a to já respektuju," řekl Říman.

Právě zítra se má ústřední ředitel obchodní isnpekce vrátit do práce a podle našich informací se hned dozví, s čím není minstr Říman spokojen.

"Do dnešního dne si nejsem jistý zda vlastně pan Pěkný pochopil, co vlastně chceme, jakým chceme způsovbem ty věci dělat tak aby to neobtěžovalo, zejména drobné živnostníky, tak jako doposud," dodal Říman.

Jiří Pěkný se brání, prý je za odvoláním úplně něco jiného. Kdo se stane novým ústředním ředitelem ČOI, zatím není jasné. Ministr Urban chce jméno oznámit až po odvolání Jiřího Pěkného.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz