Zpravodajství

Travoltu trápí globální oteplování

Travoltu trápí globální oteplování
Zdroj: TV Nova

K ekologickému myšlení a maximální šetrnosti při používání energetických zdrojů vyzval své fanoušky třiapadesátiletý americký herec John Travolta. Učinil tak během londýnské premiéry svého nového filmu a nechtěně se tak zařadil mezi celebrity, které "vodu káží, samy však pijí víno".

O populární hollywoodské osobnosti je totiž známo, že je nadšený příznivec letectví, u svého sídla má soukromé letiště a vlastní pět různých letadel, která většinou sám pilotuje. S jedním z nich také speciálně kvůli setkání s diváky přicestoval do britské metropole až z Floridy. Svým příznivcům přesto kladl na srdce maximální ohleduplnost k životnímu prostředí, protože "globální oteplování je velký problém a může způsobit, že si budeme muset najít k životu jinou planetu, nebo uzavřít naše města pod skleněný poklop".

Potměšilci okamžitě připomněli, že John Travolta během posledních dvanácti měsíců nalétal se svými letadly přes 50 tisíc kilometrů a vyprodukoval přitom zhruba 800 tun oxidu uhličitého, který je hlavním původcem probíhajících negativních klimatických změn. Pro srovnání - běžný Evropan vyprodukuje oxidu uhličitého ročně stokrát méně, pouhých osm tun. "Letadla používám k pracovním cestám," komentoval Travolta zjištěná fakta, "v industriálním světě to přece dělá každý!"

Korzo
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zmizelo letadlo s 22 lidmi na palubě

Letadlo společnosti Tara Air zmizelo v nepálských horách z radaru. Na jeho palubě je 22 lidí, čtyři z nich jsou Indové, tři Japonci a ostatní pocházejí z Nepálu. Nikdo zatím neví, co se s letadlem stalo. Úřady už zahájily pátrací akci, informovala agentura ANI v neděli ráno.

Krátká zpráva

Porošenka nepustili z Ukrajiny

Ukrajinská pohraniční stráž nedovolila bývalému prezidentovi Petru Porošenkovi vycestovat ze země. Informovala o tom jeho strana Evropská solidarita na facebooku. Porošenko mířil na jednání parlamentního shromáždění Severoatlantické aliance (NATO) v Litvě. Poprvé se pokusil hranice překročit už v pátek večer. Podle pohraničníků neměl na opuštění Ukrajiny patřičná povolení.

Píše se na Deník.cz