Zpravodajství

Lékaři z Moravy chtějí dál protestovat

Lékaři z Moravy chtějí dál protestovat

Praktičtí lékaři ze Zlínského kraje večer hodnotili protestní stávku z minulého týdne. Zároveň se domluvili na dalších krocích, kterými chtějí přinutit pojišťovny ke splnění svých požadavků. Požadují především navýšení plateb na pacienty a vyšší hodnotu bodu.

Zdroj: TV Nova

Praktici z východu Moravy chtějí pokračovat v protestech. Nejenže zůstanou ve stávkové pohotovosti, ale chtějí ve svém boji i přitvrdit.

Radikalizace je podle jejich slov potřeba, aby se promítla do dalších jednání. A situaci chtějí řešit také prostřednictvím právníka. Po 21. dubnu navrhují nepodepsat další smlouvu.

Radikální část lékařů je přesvědčena, že Sdružení praktických lékařů hájí málo jejich zájmy. Alespoň částečně proto chtějí obměnit vedení. To se může stát na konferenci Sdružení praktických lékařů 21. dubna.

"Nevylučuji, že skupina lékařů bude iniciovat personální změny ve vedení Sdružení praktických lékařů," říká jeden z nich.

Pokud se praktici brzy nedohodnou s pojišťovnami, dočkáme se nejspíš další stávky. Ordinace by tentokrát mohly být uzavřeny i více dnů.

Snídaně s Novou

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz