Zpravodajství

Arctic Monkeys opět útočí

Dnes již známá kapela z Sheffieldu, Arctic Monkeys, hudebními kritiky vysoce hodnocená partička, vydává další lahůdku, druhou desku, která rozhodne....

Nové album Favourite Worst Nightmare vychází 23. dubna a s pilotním singlem Brainstorm. V plánu je i limitovaná edice desky s přiloženým DVD, které fanouškům dovolí nahlédnout do kuchyně kapely, bude tedy především obsahovat záběry z natáčení desky a také ukázky z hudebních zkoušek.

Arctic Monkeys je kapela, která zahýbala britskou kytarovou scénou. Jejich muzika oslovila davy fanoušků po celé Evropě. Inspirace punkem a vhodné skloubení Britpopu a alternativy zabírá.

Alex Turner (vokály, kytara), Jamie Cook (kytara), Andy Nicholson (baskytata a Matt Helders (bicí) založili Arctic Monkeys v roce 2003, tedy rok poté, co Alex s Jamiem dostali své kytary k Vánocům. Od té doby kluci zuby nehty cvičili, až zjara 2004 přišla smlouva od labelu kapel Franz Ferdinand či Clinic.

Jejich debutový singl I Bet You Look Good on the Dancefloor se v říjnu 2005 suverénně vyhoupnul na špičku britské hitparády. Debut v podobě celé desky pak na sebe nenechal dlouho čekat. Deska Whatever People Say I Am, That's What I'm Not vyšla v lednu 2006.
Během jejich severoamerického turné vystřídal Andyho Nicholsona na pozici basáka dočasně Nick O'Malley, který je v kapele dodnes.

Anoncovaná novinka, deska Favourite Worst Nightmare, ukáže, co jsou Arctic Monkeys opravdu zač. Potvrdí svou pozici silného koně? Počkejme si do 23. dubna...

EMI

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz