Zpravodajství

Zveme vás na galavečer kouzel

Zveme vás na galavečer kouzel

Vašut vyčaroval kytici. Krampol lezl po čtyřech. Hrubeš odčaroval podprsenku. Miss Dvořáková se nestačila divit. Baudyšové usekli ruku. Byli jsme při tom!


Celebrity se pořádně odvázaly na závěrečném galaprogramu 4. ročníku mezinárodního festivalu moderní magie Velká cena Divadla kouzel. A na jevišti také přímo čarovaly. „A letos to byla fakt jízda", směje se spokojeně prezident festivalu Pavel Kožíšek. V jeho Divadle kouzel v Líbeznicích u Prahy právě včera (24. 3. 2007) festival skončil. Kouzelnické umění zde poměřilo v pěti veřejnosti přístupných představeních několik desítek českých a zahraničních mágů z Německa, Rakouska, Ruska, Polska, Maďarska a Slovenska.

Soutěžilo se jednak v základních kategoriích, jako je manipulace, všeobecná magie, iluze a mikromagie. Svoje dovednosti na festivalu předvedli i ve dvou juniorských kategoriích nejmenší kouzelníci. Zvolena také byla Miss magie, kterou se stala Adéla Svobodová (16 let) z Jesenice u Prahy. Půvabné kouzelnici předával cenu charismatický Marek Vašut. Jako správný profesionál trénoval poctivě v zákulisí, takže zcela nečekaně potom mohl vyčarovat modelce Martině Dvořákové kytici. „Docela mě tím dostal, to jsem opravdu nečekala," smála se krásná Martina. A tu už jen tak nějaké kouzlo nepřekvapí, protože již druhým rokem úspěšně vystupuje společně s Pavlem Kožíškem v show Magická esa. „Nejraději mám čtyřmetrovou skluzavku času, která mě promění v malou holčičku. Bohužel ale tohle kouzlo funguje jenom pár minut," směje se sympatická modelka.

Jiří Krampol předvedl na jevišti pantomimické „kouzlo", kdy se proměnil ve starého psa a lezl po čtyřech. Moderátor Eduard Hrubeš zaskočil při předávání cen hostesku, když jí zcela nečekaně odčaroval podprsenku, která se objevila mezi dvěma šátky. Stanislav Hložek si o přestávce v salonku divadla, který je věnován nejslavnějšímu kouzelníkovi všech dob Harrymu Houdinimu, sáhl na jeho kouzelnickou hůlku. Ta totiž plní tajná přání. Zpěvák prozradil, že to již v minulosti vyzkoušel a prý to funguje. Perné chvilky prožila na jevišti ing. Zuzana Baudyšová z nadace Naše dítě. Kouzelník Richard Nedvěd, který si publikum získal svým neodolatelným smyslem pro humor, jí totiž v gilotině „usekl" ruku. Nakonec ale vše dobře dopadlo.

Prestižní Cenu středočeského hejtmana získal za juniorské mikromagické vystoupení Michal Kubín (14 let). Slavnostní galavečer skvěle moderovali Markéta Mayerová a Slávek Boura. Pohotový moderátor ale málem v závěru večera ohrozil samotné předání hlavní ceny. Slávek Boura přišel v okamžiku, kdy měl Pavel Kožíšek jako prezident festivalu vyhlásit vítěze, na jeviště s velkým živým hadem. „V tu chvíli by se ve mně krve nedořezal," vzpomíná na těžké minuty na jevišti Kožíšek. „Mám totiž naprosto panickou fobii z hadů." Vlastní vyhlašování ve finále probíhalo tak, že Boura s hadem musel stát na jedné straně jeviště a Kožíšek předával Grand Prix Divadla kouzel na druhé straně. Absolutním vítězem se stal Ondřej Pšenička (21 let) z Prahy.
TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz