Zpravodajství

Policie hledá 200 papoušků, stádo ovcí a 4 muflony

Neobvyklou krádež řeší policie ve Zbožnově na Hlinecku. Chovateli tu někdo ukradl na dvě stovky exotických chovných ptáků.

Podle policie je zloděj zatím neznámý. Chovatel pan Nepraš, kterému teď zbyly jen oči pro pláč, se ale domnívá, že vzácné papoušky, korely či andulky vypustila z voliér jeho bývalá družka.

U ní měl totiž exotické opeřence na odchovu do té doby, než si ve svém domě postaví voliéru vlastní. Jeho bývalá družka všechna obvinění zatím odmítá a o případu nechtěla mluvit ani s námi.

Policie vyčíslila škodu na bezmála 50 tisíc korun

Podle chovatele může ale být víc než dvojnásobná, protože čekal ve voliérách mláďata a teď musí studená vajíčka zlikvidovat. Těžko se smiřuje i s tím, že vypuštěné ptáky už také asi nechytí a kvůli dravcům mají minimální šanci na přežití.

Na Karlovarsku ukradli stádo ovcí

Za obcí Velichov neznámý pachatel odcizil během dvou týdnů celkem 13 zvířat - 12 ovcí a jednoho berana. "Stádo se páslo na oploceném pozemku. Majitel si cení zvířata na 85 tisíc korun," uvedla karlovarská policie na internetových stránkách. 

Neznámý zloděj ukradl na Domažlicku muflony

Čtyři mufloní berany ukradl zatím neznámý zloděj na konci března z obory u Poběžovic na Domažlicku. Majitel vyčíslil škodu na 350.000 korun, řekla v pondělí 2. dubna domažlická policejní mluvčí Dana Langová.

Zloděj někdy mezi 28. a 30. březnem přestříhal oplocení. Pomocí lesnického pletiva, které si přinesl, odchytil čtyři zvířata. Policisté případ vyšetřují jako krádež.

Na Domažlicku to není v poslední době první případ, kdy někdo ukradl zvíře. Čtyři zvířata v hodnotě 20.000 korun odcizil neznámý zloděj v noci na 12. března v Horšovském Týně. I zde prostříhal drátěné oplocení ohrady.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz