Zpravodajství

Den otevřených dveří v amsterdamských bordelech měl úspěch

Sexuální pracovnice přišly do práce minulý víkend dříve než obvykle, aby návštěvníkům umožnily prohlédnout si bezplatně známou vykřičenou čtvrť.

Stovky zvědavých návštěvníků se tísnily v úzkých uličkách, aby nahlédly do spoře osvětlených sex klubů a peep show, a zjistily, jak to vlastně vypadá v červeně osvětlených budoárech zdejších prostitutek.

"Myslím, že den otevřených dveří byl skvělý nápad," tvrdí erotická tanečnice v Banana Baru, vystupující pod jménem Love, která si pro tuto příležitost oblékla efektní fluoreskující negližé. "Je to zvlášť zajímavé pro ženy. Když zjistí, co tu děláme, uvědomí si, že když sem jejich přítel či manžel chce zajít, nejde o žádnou nevěru."

Organizátoři měli v úmyslu bojovat kladnou publicitou proti špatné pověsti čtvrti a zdá se, že se jim to podařilo. "Tenhle den by měl nabourat všechna tabu kolem prostituce. Jde nám o to, získat víc porozumění a úcty," prohlašuje jeden z nich.

Součástí dne otevřených dveří bylo i odhalení památníku neznámé sexuální pracovnici v podobě sochy. Má připomenout osud mnoha žen, které v sexuálním průmyslu pracují po celém světě, ale většina z nich se netěší stejné ochraně jako v Nizozemí, kde je prostituce legální.

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz