Zpravodajství

Den otevřených dveří v amsterdamských bordelech měl úspěch

Sexuální pracovnice přišly do práce minulý víkend dříve než obvykle, aby návštěvníkům umožnily prohlédnout si bezplatně známou vykřičenou čtvrť.

Stovky zvědavých návštěvníků se tísnily v úzkých uličkách, aby nahlédly do spoře osvětlených sex klubů a peep show, a zjistily, jak to vlastně vypadá v červeně osvětlených budoárech zdejších prostitutek.

"Myslím, že den otevřených dveří byl skvělý nápad," tvrdí erotická tanečnice v Banana Baru, vystupující pod jménem Love, která si pro tuto příležitost oblékla efektní fluoreskující negližé. "Je to zvlášť zajímavé pro ženy. Když zjistí, co tu děláme, uvědomí si, že když sem jejich přítel či manžel chce zajít, nejde o žádnou nevěru."

Organizátoři měli v úmyslu bojovat kladnou publicitou proti špatné pověsti čtvrti a zdá se, že se jim to podařilo. "Tenhle den by měl nabourat všechna tabu kolem prostituce. Jde nám o to, získat víc porozumění a úcty," prohlašuje jeden z nich.

Součástí dne otevřených dveří bylo i odhalení památníku neznámé sexuální pracovnici v podobě sochy. Má připomenout osud mnoha žen, které v sexuálním průmyslu pracují po celém světě, ale většina z nich se netěší stejné ochraně jako v Nizozemí, kde je prostituce legální.

Korzo
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz