Zpravodajství

Na webu nabízejí pervitin, policii to moc nezajímá

Na webu nabízejí pervitin, policii to moc nezajímá
Zdroj: TV Nova

Dostat se k nebezpečné droze pervitin není u nás žádný problém. Jak už jsme vás informovali v Odpoledních televizních novinách, na internetu se zcela nepokrytě obchoduje s drogami. Policie o těchto stránkách ví, ale o bující obchod s drogami se příliš nezajímá. Stránky zatím nezablokovala.

Hledám kluka, který má u sebe nějaký pedro za sex. Piko je dobrý, ale chci zkusit hérák. To je jen zlomek inzerátů, které jsme na internetu našli. Oficiálně se přitom tyto stránky vydávají za informační server.

Stránky za necelé tři roky fungování navštívilo skoro čtyři a půl milionu lidí. Z ankety na nich vyplývá, že pětině hlasujících nebylo ani 15 let. Zájem o drogy přitom stoupá právě mezi teenaegry. Nejoblíbenější jsou lehké drogy, ale zájem je už i o pervitin.

Stránky jsou zaregistrované na jméno Martin Formánek z Prahy. Toho se nám ale nepodařilo kontaktovat. Po našem upozornění, že se protřednictvím stránek možná organizují i obchody s drogami, začala jednat policie.

 

"Policisté v tuto chvíli provedli zálohování diskuze, která tady probíhala, a budeme postupovat tak, jak je to běžné v podobných případech," řekla Jana Václavová, mluvčí policie západočeského kraje. Lidi, kteří tady chatují, lze těžko identifikovat, dodala.

 

Stránky jsou stále funkční. Policisté je zablokují až v případě, že zjistí, že na nich opravdu došlo ke spáchání trestného činu.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz