Zpravodajství

Exministr Jaroslav Tvrdík dostal od soudu pokutu

Odročením a pokutou Jaroslavu Tvrdíkovi zatím skončilo v Semilech soudní líčení v kauze Pavel Šrytr. Bývalý volební manažer Tvrdík totiž zapomněl k soudu přijít. Svědčit měl ve známé kauze s uplácením sociálně demokratického poslance Pavla Ploce. Ploc měl za nabízený úplatek přestoupit ke Straně zelených a tím umožnit pravici převzít v zemi vládu. Proces by měl pokračovat na konci dubna.

Na bývalého volebního manažera ČSSD se dnes soudkyně poprávu rozzlobila. Vyslechla už všechny svědky a líčení se blížilo k závěru, jenže Jaroslav Tvrdík za dveřmi jednací síně opět nebyl.

Protože se k jednání opakovaně nedostavil, musí to být vlastně dneska už výhradně kvůli němu odročováno na jiný termín, říká soudkyně.

A odůvodnění Tvrdíka? "Tentokrát jsem na to lidsky a jednoduše zapomněl. Paní soudkyni jsem se omluvil," řekl TV Nova Tvrdík. Kolik ho to bude stát to zapomnění? Soud mu uložil pokutu čtyři tisíce korun.

Tvrdík měl svědčit proti Pavlu Šrytrovi. Ten prý loni po volbách navštívil poslance ČSSD Ploce a údajně mu nabídl peníze v případě, že přestoupí ke straně zelených.

Šrytr schůzku s Plocem nepopírá. Tvrdí ale, že chtěl využít jeho popularity a koupit s ním hotel v Rokytnici nad Jizerou. Obvinění dává do souvislosti s tím, že je bodyguardem Tomáše Pitra, kterého ČSSD označila za nepřítele státu.

Případ je velmi rozporuplný, chybí přímé důkazy. Ovlivnilo ho i jeho zveřejnění ještě předtím, než mohly být nasazeny odposlechy. Před soudkyní tak leží nelehký úkol rozhodnout jen na základě na vzájem protichůdných tvrzení.

Soud kolem údajného úplatku Pavlu Plocovi bude pokračovat 29. dubna.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz