Zpravodajství

Victoria Beckhamová zneužila invalidní vozík

Jsou slavní, bohatí a obdivovaní. Není divu, že se postupně vžívají do role polobohů a vyžadují, aby se k nim okolí tak chovalo. Nejčerstvější příklad přemrštěné sebestřednosti mediálních celebrit poskytla bývalá Posh Spice a manželka budoucí hvězdy fotbalového týmu LA Galaxy Victoria Beckhamová.

Po návratu z Los Angeles, kde hledala přiměřené sídlo pro svou rodinu, požádala o přistavení elektrického vozíku určeného k přepravě tělesně postižených, osob s omezenou pohybovou schopností a bezmocných seniorů, aby se nemusela pěšky trmácet po areálu londýnského letiště Heathrow. "Přepravní společnost její požadavek promptně vyřídila, aniž by si lámala hlavu s tím, že vozítko nebude po dobu jejího odbavování k dispozici osobám, které jsou na ně odkázány," zuří britský tisk. Vysvětlení tiskového mluvčího, že Victoria se do něj uchýlila jen proto, aby unikla číhajícím paparazziům, pokládá za neuspokojivé.

"Podobně dokazují, že jsou z jiného těsta než prostí smrtelníci, i další celebrity," konstatuje a uvádí, že invalidní vozítko si už před ní vyžádali mimo jiné Paul McCartney, Elton John, Robbie Williams a Britney Spearsová, aby nemuseli putovat pěšky k přepážkám celního a pasového odbavení.

Korzo
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz