Zpravodajství

Liberecký policista ztratil služební pistoli

Liberecký policista ztratil služební pistoli
Zdroj: TV Nova

Liberecká policie vyšetřuje skandál na jednom z místních oddělení. Policista ve Vratislavicích nad Nisou totiž přišel o služební pistoli. Nikdo ale zatím neví jak. Vyšetřování naznačuje, že mohlo jít o lehkovážnost buď policisty nebo jeho nadřízeného.

Na policejním oddělení ve Vratislavicích nad Nisou je v těchto dnech pořádně rušno. Jeden z policistů totiž ztratil služební pistoli.

Vedení takové lajdáctví překvapilo. V Liberci se totiž něco takového stalo poprvé.

Záhadné zmizení pistole, které policista nahlásil po nástupu z dovolené, šetří skupina vnitřní kontroly. Vyšetřování je zatím na začátku.

Policista se o ztrátě pistole bavit nechtěl. Jeho nadřízený také ne. "To je služební záležitost, to musí schválit šéf," říká policista. "Je to předmětem šetření a jestli cokoli chcete, tak říkám, obraťte se na tiskovou mluvčí," odvětil jeho nadřízený.

Anonym, který naši televizi na ztrátu zbraně upozornil, hovoří o tom, že policista neztratil zbraň poprvé. To potvrzuje i další svědek.

"Ano je to tak. Nebyla první. Akorát se to nikdy neřešilo veřejně. Vždycky to šlo cestou vedoucího," říká.

O lehkovážnosti policisty hovoří jeho kolegové velmi často. Proslýchá se, že měl jednou na čerpací stanici pásek se zbraní odložit na židli a pak se věnovat jídlu.

Jaký trest policistu čeká zatím jasné není. Podle zákona má jeho nadřízený široký výběr od pouhého napomenutí až k výpovědi.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz