Zpravodajství

Liberecký policista ztratil služební pistoli

Liberecký policista ztratil služební pistoli
Zdroj: TV Nova

Liberecká policie vyšetřuje skandál na jednom z místních oddělení. Policista ve Vratislavicích nad Nisou totiž přišel o služební pistoli. Nikdo ale zatím neví jak. Vyšetřování naznačuje, že mohlo jít o lehkovážnost buď policisty nebo jeho nadřízeného.

Na policejním oddělení ve Vratislavicích nad Nisou je v těchto dnech pořádně rušno. Jeden z policistů totiž ztratil služební pistoli.

Vedení takové lajdáctví překvapilo. V Liberci se totiž něco takového stalo poprvé.

Záhadné zmizení pistole, které policista nahlásil po nástupu z dovolené, šetří skupina vnitřní kontroly. Vyšetřování je zatím na začátku.

Policista se o ztrátě pistole bavit nechtěl. Jeho nadřízený také ne. "To je služební záležitost, to musí schválit šéf," říká policista. "Je to předmětem šetření a jestli cokoli chcete, tak říkám, obraťte se na tiskovou mluvčí," odvětil jeho nadřízený.

Anonym, který naši televizi na ztrátu zbraně upozornil, hovoří o tom, že policista neztratil zbraň poprvé. To potvrzuje i další svědek.

"Ano je to tak. Nebyla první. Akorát se to nikdy neřešilo veřejně. Vždycky to šlo cestou vedoucího," říká.

O lehkovážnosti policisty hovoří jeho kolegové velmi často. Proslýchá se, že měl jednou na čerpací stanici pásek se zbraní odložit na židli a pak se věnovat jídlu.

Jaký trest policistu čeká zatím jasné není. Podle zákona má jeho nadřízený široký výběr od pouhého napomenutí až k výpovědi.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz