Zpravodajství

V koalici to vře kvůli Čunkovi

V koalici to vře kvůli Čunkovi
Zdroj: TV Nova

Situace ve vládní koalici se znovu vyostřila. Zelené rozčílilo, že lidovci v noci na dnešek nepřesvědčili předsedu Jiřího Čunka, aby kvůli výrokům o Romech opustil ministerské křeslo. Dokonce pohrozili Mirku Topolánkovi krachem koalice. Podle vicepremiéra Bursíka není totiž moc dobře možné, aby v jedné vládě seděli vedle sebe Zelení a Čunek.

Není pochyb o tom, že jsou lidovci na svého předsedu hodně rozzlobení. I včera mu to dávali hlasitě najevo.

"Měl by se k tomu postavit čelem jako chlap," řekl lidovec Adolf Jílek."Měl by odstoupit? Ano, měl by to zvážit, už je to neúnosné," souhlasí Jan Březina.

Háček je ale v tom, že nechtějí Čunka přímo sestřelit. Podle nich k tomu musít dojít sám. To se však zatím nestalo, a tak i včerejší noční celostátní konference KDU-ČSL skončila bez výsledku.

Čunek přitom na dotaz novinářů, zda přeci jen nehodlá vyhovět koaličním spojencům a rezignovat, vtipkoval: "zcela jistě vám potvrdím, že za pár vteřin odejdu odsud."

Velké zklamání zavládlo u Zelených. Podle nich totiž v této chvíli už neexistuje jiné řešení, než aby Jiří Čunek z vlády odešel. Do poslední chvíle přitom věřili, že se tak v noci na dnešek stane.

Zelení dokonce poprvé otevřeně přiznali, že si neumí představit své setrvání ve vládě, pokud by v ní zároveň dál působil Čunek.

Sám Topolánek dnes dění kolem Jiřího Čunka příliš nekomentoval. Na otázku, co bude dělat dál, jen neurčitě poznamenal: "vedení KDU nepřijalo žádné usnesení, což je signál, který nenahrává vaší otázce."

Podle Martina Bursíka budou ale koaliční špičky o osudu Čunka znovu jednat po velikonočních svátcích.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz