Zpravodajství

Banka zakázala vstup se slunečními brýlemi

Banka zakázala vstup se slunečními brýlemi
Zdroj: TV Nova

Průměrně každý druhý den se v naší zemi pokusí lupiči přepadnout banku nebo jiný peněžní ústav. Banka GE Money se proto rozhodla přistoupit k dalšímu bezpečnostnímu opatření. Na peněžních přepážkách má dvě samolepky, které zobrazují zákaz černých brýlí a zákaz čepice s kšiltem. Policisté takový krok vítají. Právníci mají na toto bezpečnostní opatření názory rozdílné.

Od roku 2004 u nás policie eviduje každoročně 180 případů přepadení banky, pošty nebo směnárny. V drtivé většině těchto případů se lupiči maskují. "Naše zkušenosti opravdu ukazují, že většina pachatelů bankovních loupeží se snaží zakrýt tvář," říkají policisté.

 

Pokud nosíte tmavé brýle nebo baseballovou čepici, může se vám nyní v GE Money Bank stát, že u peněžní přepážky nebudete obslouženi. "Zvyšujeme bezpečnost na pobočkách. Pokladní může v rámci vlastní bezpečnosti odmítnout takového klienta," říkají zástupci banky.

 

Zaměstnanci banky neodmítají striktně všechny klienty v brýlích a čepici. Pokud zákazníka například znají nebo jde o slepce či na pohled nemocné lidi, mohou si brýle ponechat. Policejní prezidium tento druh ochrany vítá: "Proč ne právě takovéto opatření."

"Já jsem absolvoval operaci očí a brýle absolutně nesundávám. Nejsem žádný trestanec, abych si musel sundávat sluneční brýle," říká ale naštvaný klient.

 

 

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz